VIDEO: Ndalet PSG: karton i kuq i Hakimit, gol i anuluar me VAR dhe pushtuesi i fushës që prishi aksionin e Messit!

25 Tetor 2021
0:32
Telesport

Ndeshja e fundit e kësaj jave të njëmbëdhjetë të Ligue 1 përfundoi 0-0, ku u përballën PSG dhe Marseille.

Një lojë plot ngjarje, me dy gola të anuluar nga VAR-i (një në secilën anë) dhe me PSG-në të mbetur në dhjetë në fillim të pjesës së dytë, për të kuqin qe mori ish-lojtari i Interit, Achraf Hakimi, cili shkaktoi faull si lojtar i fundit ndaj futbollistit kundershtar.

Me këtë barazim, PSG mbetet në krye të Ligue 1, me Marseille afër zonës Champions.

Por, ndeshja pati edhe nje episod te bukur, kur nje tifoz zbriti ne fushe dhe vrapoi aq shpejt gjate nje kundersulmi te PSG saqe prishi planet e Messi & Co, pasi argjentinasi kishte topin…

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit