MMA

Video / Nurmagomedov pritet si hero në Dagestan

Khabib Nurmagomedov ka folur shpeshherë për numrin e madh të mbështetësve në vendlindjen e tij të Dagestanit, dhe gjatë rikthimit të tij të hënë ai e vërtetoi këtë gjë.

Kampioni i ri i peshës së lehtë të UFC është mbytur nga numri i madh i tifozëve që e prisnin teksa doli nga avioni në aeroportin Uytash në Makhachkala të hënën.

Nurmagomedov mposhti Al Iaquinta për të fituar titullin kampion bote në eventin kryesor të UFC 223 që u zhvillua në Brooklyn të New York.

Normagomedov mori edhe kohën të përshëndeste bashkëkombësit e tij në rusisht.

Më shumë nga MMA