RUSI 2018

Video / Pamje me dron nga Mexico City pas fitores historike ndaj Gjermanisë

17 qershori i 2018 do të hyjë në historinë e Meksikës. Duke befasuar të gjithë botën e futbollit, skuadra amerikane ka arritur të mposhtë kampionët e botës Gjermaninë me rezultatin 1-0.

Një paraqitje që ka bërë krenarë miliona meksikanë, aq shumë sa që nuk mund ta përshkruajnë. Të gjithë tifozët dolën në qendrën e kryeqytetit Mexico City për të festuar këtë arritje madhështore. Dhe një dron ka kapur gjithçka.

Më shumë nga RUSI 2018