Futboll

Video / Peter Crouch bën kosh me këmbë nga 20 metra!

Mos është tepër vonë për ta nisur në Rusi?

Peter Crouch ka postuar një video fantastike në mediat sociale. Ai shihet duke bërë një kosh nga rreth 20 metra pasi godet topin me këmbë. Çfarë precizoni!

Pasi bën kosh, ai fillon së vrapuari duke qeshur me të madhe për arritjen e tij.

Ai e ka shfrytëzuar këtë mundësi për të bërë një thirrje të fundit drejt trajnerit të Anglisë Gareth Southgate. Crouch tashmë është 37 vjeç dhe ka luajtur me Anglinë për herë të fundit në 2010.

Po ju si mendoni, e meriton ai një vend në përfaqësuesen angleze?

Më shumë nga Futboll