Video: Strakosha nuk lëviz, Lecce humb penalltinë skandaloze

7 Korrik 2020
20:32
Eraldo Harlicaj

Lecce kishte mundësinë më të mirë të kalonte në avantazh në ndeshjen kundër Lazios. Gjyqtari akordoi penallti në minutën e 45’+5′, por Moncosu nuk u tregua i saktë.

VAR-i i dha të drejtë gjyqtarit, por gjuajtja e futbollistit vendas ishte skandaloze. Thomas Strakosha mbeti i palëvizur dhe shoqëroi topin që shkoi mbi traun e portës.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit