Seria A

Video / Strakosha shpëton Lazio-n me pritjen e vitit

Thomas Strakosha ka ruajtur avantazhin minimal të Lazio-s në ndeshjen e së dielës ndaj Empoli-t. Kryeqytetasit ishin duke fituar në transfertën e vështirë por rrezikuan të pësonin një gol në aksionin e fundit të ndeshjes.

Pa një topi të krosuar nga e majta, një nga sulmuesit e Empolit ndodhet vetëm disa metra larg portës dhe godet drejt portës por refleksi i portierit të përfaqësueses shqiptare ka devijuar topin në goditje këndi.

Më shumë nga Seria A