VIDEO: Supergol nga Kazakistani, rastësi apo…?

24 Prill 2019
11:26

Në një ndeshje të kampionatit kazak, Astana-Ordabasy, para pak ditësh u shënua një gol spektakolar.

Kur Astana kryesonte 1-0, sulmuesi Tokhtar Zhangylyshbay mori një kros në zonë, e ndali në mënyrë fantastike dhe më pas shënoi. A e bëri me dashje atë gjest, apo thjesht rastësi?

Ishte goli i parë sezonal për 25-vjeçarin, por që vlejti pak, sepse Astana fitoi 2-1. 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit