“Vikingu” shqiptar! Sulmuesi i Kosovës shkëlqen në Norvegji. Dy gola, por njëri ishte perlë (VIDEO)

22 Nëntor 2020
20:28
Telesport

Quhet Ylldren Ibrahimaj dhe luan te Viking në kampionatin norvegjez!

Pjesë e Kosovës, edhe pse me vetëm një ndeshje, sot ishte protagonist i fitores së ekipit të tij jashtë fushe ndaj Sarpsborg…

Skuadra e Viking po humbiste 1-0 kur 23 vjeçari gjeti dy herë golin. i dyti, madje ishte spektakolar dhe i dha 3 pikë.

Ibrahimaj ka shënuar katër gola në këtë kampionat, edhe pse duhet thënë se ka luajtur më shumë si sulmues anësor.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit