Champions League

Vjen konfirmimi, Messi nuk luan kundër Inter dhe Real

Leo Messi ka pësuar një frakturë në kockën e krahut të djathtë dhe do të qëndrojë për 3 javë larg fushave. Lajmi është konirmuar nga vetë klubi.

Argjentinasi u dëmtua në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e së shtunës kundër Sevilla-s, që u fitua 4-2 nga katalanasit.

Ky dëmtim nuk mund të vinte në një moment më të keq, duke parë se dy ndeshjet e ardhshme të Barcelona-s janë kundër Inter-it në Champions League dhe kundë Real në La Liga.

Më shumë nga Champions League