Votimet e “All Star Game 2022”, LeBron James vë në resht të gjithë

21 Janar 2022
10:40
Gentian Spiri

LeBron James kryeson renditjen e basketbollistëve më të votuar për të marrë pjesë në eventin e yjeve të NBA-së, “All Star Game”, që do të zhvillohet më 20 shkurt në Cleveland.

Ylli i Lakers ka marrë gati 7 milionë vota, ndërkohë që fansat kanë kohë deri më 22 janar për të votuar. Ai dhe Stephen Curry janë lojtarët e vetëm që kanë marrë mbi 6 milionë vota.

Top-5, Konf.Lindjes

Kevin Durant, 5.496.513 vota

Giannis Antetokounmpo, 5.124.925 vota

DeMar DeRozan, 4.121.034 vota

Joel Embiid, 3.305.229 vota

Trae Young, 2.147.111 vota

Top-5, Konf.Perëndimit

LeBron James, 6.827.449 vota

Stephen Curry, 6.019.418 vota

Nikola Jokic, 4.132.522 vota

Andrew Wiggins, 2.644.571 vota

Ja Morant, 2.623.359 vota

Lajme të tjera

Lajmet e fundit