“Vuajtja ndaj Messit mbaroi, tani e shijoj!” Sergio Ramos tradhton Ronaldon: “Më i miri që ka prodhuar futbolli…”

3 Shkurt 2023
21:05
Telesport
back button

Pasi luajti kundër Leo Messit për 15 vjet, mbrojtësi i PSG-së ka pohuar se ylli argjentinas është “lojtari më i mirë që ka prodhuar ndonjëherë futbolli”. Ramos ishte kundërshtari i Messit për gati 10 vjet kur ai u përball me Barcelonën e argjentinasit ndërsa ishte kapiten i Real Madridit.

Por të dy u bashkuan në Paris në vitin 2021, dhe Ramos tani ka pohuar se fituesi i Kupës së Botës është më i miri ndonjëherë. Në një intervistë për PSG TV, Ramos theksoi cilësinë e Messit: “Kishte vuajtje për disa vite duke luajtur kundër Messit.

Tani po e shijoj atë. Ai është lojtari më i mirë që ka prodhuar ndonjëherë futbolli”. Ramos luajti përkrah Cristiano Ronaldos për gati një dekadë me fanellën e Real Madridit, duke u përshtatur në mënyrë rutinore në të njëjtin formacion si rivali më i madh i Messit në fushë.

Por pas ndërrimit të skuadrës, Ramos ka pranuar se Messi është një prerje mbi ish-konkurrentin e tij. Qendërmbrojtësi do të vazhdojë të luajë përkrah Messit te PSG. Meqenëse kontrata e ndërkombëtarit spanjoll do të skadojë këtë verë, megjithatë, e ardhmja e tij duket pak e pasigurt.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit