West Ham mbi kapitenin: “Do largohet, humbi 10 mln euro duke qëndruar…”

8 Qershor 2023
18:53
Telesport
back button

Declan Rice ka luajtur ndeshjen e tij të fundit për West Ham, ka konfirmuar drejtuesi David Sullivan. Kapiteni i Hammers do të largohet nga klubi këtë verë pasi ngriti trofeun e Europa Conference League në paraqitjen e tij të fundit të mërkurën.

talkSPORT kupton se Arsenali po udhëheq garen duke kaluar per momentin Manchester United dhe Bayern Munich në garën për nënshkrimin e 24-vjeçarit. Kur u pyet nëse fitorja historike ndaj Fiorentinës ishte ndeshja e fundit e Rice me një fanellë të West Ham, Sullivan tha për talkSPORT: “Unë mendoj se duhet të jetë.

Ne i premtuam atij se mund të shkonte. Ai e vendosi zemrën të shkonte. Nuk mund të kërkosh një njeri që është përkushtuar më shumë për ne këtë sezon

“Në kohën e duhur, ai duhet të ngjitet dhe ne duhet të marrim një zëvendësim – ose disa zëvendësime. Nuk është diçka që ne duam të ndodhë. Ne i kemi ofruar atij 200,000 £ në javë 18 muaj më parë. Ai e refuzoi atë. I kushtoi atij 10 milionë sterlina qëndrimi te West Ham në atë kohë (në paga të humbura). Dhe ai dëshiron të shkojë tani.

“Nuk mund të mbash një lojtar që nuk dëshiron të vazhdoje”. Arsenali pritet të bëjë një ofertë për Rice të enjten pas përfundimit zyrtar të sezonit të West Ham.

talkSPORT e kupton se Rice dëshiron t’i bashkohet Gunners, por Hammers mund të kërkojë deri në 120 milionë sterlina. Mesfushorit anglez i kanë mbetur edhe 12 muaj nga kontrata e tij aktuale plus opsioni i një viti tjetër.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit