Europa League

“Wilshere, futbollisti më i mbivlerësuari në botë!”

Pas disfatës surprizë të Arsenal me rezultatin 1-2 kundër ekipit modest të Östersunds, në ndeshjen e vlefshme për kompeticionin e Europa League, ikona dhe legjenda e Manchester United, ish-ylli i Irlandës, Roy Keane, ka folur me tone të ashpra, duke vlerësuar me nota shumë negative mesfushorin e “Topçinjve”, Jack Wilshire.

Rezultate imazhesh për roy keane jack wilshere

Sipas ish-yllit të Manchester United, skuadra e trajnerit francez Arsene Wenger ishte me fat, që u kualifikua, madje duke shkuar deri në akuza ndaj futbollistëve topçinjë për karakterin e tyre të keq, duke përmendur specifikisht Jack Wilshere. Sipas Roy Keane, mesfushori i Arsenal është futbollisti më i mbivlerësuar në botë”.

Rezultate imazhesh për roy keane jack wilshere

Më shumë nga Europa League