Ylli i Bayern Munich i lodhur me stolin, kërkon largimin! Dy skuadra e ndjekin…

23 Mars 2023
0:01
Telesport
back button

E ardhmja e Serge Gnabry mund të jetë larg nga Bayern Munich. Anësori gjerman po mendon seriozisht një ndryshim peizazhi pas pesë vitesh në Bavari – ai nënshkroi në 2017 por vitin e parë ishte i huazuar në Hoffenheim – pasi roli i tij është zvogëluar, sipas ‘Sky Deutschland’.

Gnabry, 27 vjeç dhe me një vlerë të përafërt tregu prej 65 milionë eurosh, rinovoi verën e kaluar me lojtarët e Mynihut deri në vitin 2026.Megjithatë, ai nuk ndihet aq i rëndësishëm sa vitet e tjera, pavarësisht se është një njeri i rregullt në njëmbëdhjetëshen e Julian Nagelsmann dhe nuk përjashton mundësinë e kërkimit të opsioneve të tjera.

Në total, Gnabry ka luajtur 36 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat, duke shënuar 12 gola dhe duke dhënë 11 asistime në 1846 minuta lojë.Megjithatë, mesatarja e minutave është 51 minuta për ndeshje dhe kjo do të thotë se ai nuk ka statusin e paprekshëm që do të donte.

Ka shumë skuadra që psherëtinin për Gnabryn dhe nëse hapet dera e daljes, ata do të vënë bast për të. Manchester City dhe Juventus kanë bërë oferta për të në të kaluarën dhe nuk mund të përjashtohet që të jenë destinacione të mundshme nëse ndodh një transferim.

Ai ka luajtur më parë në Angli me Arsenalin dhe West Bromwich Albion. Ai do të jetë i vendosur të tregojë cilësinë e tij në Premier League sezonin e ardhshëm nëse transferimi realizohet.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit