Ylli i Bayernit “i shkel syrin” Serie A, thotë fjalë të mëdha për derbin e Milanos

15 Nëntor 2022
9:58
Alfred Lleshi
back button

Benjamin Pavard, anësori i djathtë i Bayern Munich, foli për “Gazzetta dello Sport” para Kupës së Botës. Ja disa nga fjalët e tij: “Olivier Giroud, gjithmonë më thotë se Italia është një vend që jeton 100 për qind me futbollin. Më tregoi për magjinë e derbit, festën e madhe të tifozëve për titullin.

Do të doja shumë të luaja me të, edhe sepse ai është një mik i madh. Do të shohim. Fitorja nuk është kurrë e lehtë, por Seria A është shumë interesante jo vetëm për një mbrojtës si unë, por edhe sepse është shumë e hapur, siç më thonë miqtë e mi Giroud, Theo Hernandez dhe Rabiot.

Vetëm shikoni duelin që po zhvillohet mes Napolit dhe Milanit. Edhe me Interin, i cili nuk ishte i lehtë për t’u përballur në Champions League, dhe për të cilin Perisic gjithashtu më foli në atë kohë. Juventusi i sotëm është në rikonstruksion, së shpejti do të kthehet në nivelin e tij edhe në Europë”.

Deklaratat e fundit të Benjamin Pavard, në të cilat ai pranoi se ishte i interesuar të shkonte të luante në një vend tjetër, nuk e lumturuan Bayern Munich. Në fakt, bavarezët nuk e kanë diskutuar ende rinovimin e kontratës me francezin dhe nëse vjen një ofertë e mirë, ai mund të largohet nga skuadra e Nagelsmann në vitin 2023, me Mazraoui që do të bëhej pasardhësi i tij. Këtë e bën të ditur “Sky Deutschland”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit