Ylli i Bundesliga-s refuzon rinovimin, Arsenal dhe Tottenham vihen në lëvizje

13 Janar 2021
17:03
Denis Hakanaj

Mesfushori i Leipzig, Marcel Sabitzer, duket se nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën me klubin pavarësisht skadencës të fiksuar në vitin 2022.

Klubi ka dëshirë të flasë për zgjatjen e marrëveshjes në pranverë, por austriaku 26-vjeçar po merr disa oferta, veçanërisht nga Premier League dhe kjo e ka vënë në dyshim firmën në kontratë.

Tottenham dhe Arsenal janë skuadrat më të interesuara, sipas Sky Sports në Gjermani.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit