Zanetti: Admiroj Paolo Maldinin, unë dhe ai kemi mbrojtur historinë e klubeve por…

3 Korrik 2022
18:15
Telesport

Drejtuesi i programit “Inter Careers” i transmetuar në kanalin online Nerazzurri, Javier Zanetti ka folur për Paolo Maldinin, kundërshtarin e tij historik në derbit milanez: “Unë e kam admiruar gjithmonë, me të ka gjithmonë një marrëdhënie të shkëlqyer brenda dhe jashtë fushe.

A eshte njeri i vertete, shume i respektuar.Ne kemi bere shume derbi dhe ai mbrojti fanellen dhe historine e klubit si une, por kjo miqesi e madhe mbetet gjithmone edhe jashte fushes se blerte.

Kundershtari me i madh? Kam luajtur kunder kampioneve te medhenj,me vjen ne mendje njerezisht Roberto Baggio: Ka një marrëdhënie të shkëlqyer edhe me të, ne krijuam një miqësi të madhe kur ai mbërriti.

Si kundërshtar nuk ishte kurrë e lehtë të përballesh me të. Më pas mendoj për Zidane, Ryan Giggs, Lionel Messi me të cilët u përballa në Champions League në një lojë nga aksione shumë të mëdha.

Por përtej asaj që ata japin në fushë, ata janë të gjithë njerëz të mëdhenj”, u shpreh legjenda e futbollit dhe Interit, qe sot mban postin e zevendes presidentit te klubi zikalter dhe qe gjithashtu eshte heroi i Tripletes se famshme.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit