Zbulimi i futbollistit: telefonata nga Redknapp i prishi transferimin te Liverpool!

30 Nëntor 2022
16:14
Telesport

Alex McCarthy ka zbuluar se sa afër ishte nënshkrimi për Liverpool në 2014, vetëm për një telefonatë nga Harry Redknapp për ta bindur atë të refuzonte Reds. Portieri, i cili aktualisht po shijon sezonin e tij të shtatë me Southampton, por humbi vendin e tij si portier i parë me nënshkrimin e verës, Gavin Bazunu, luajti nën drejtimin e ish-menaxherit të Liverpool-it, Brendan Rodgers në Reading në fillimin e karrierës së tij.

Dhe irlandezi verior donte të ribashkohej me portierin e gjuajtjes kur ai kërkoi konkurrencë të re për Simon Mignolet përpara sezonit 2014/15. McCarthy tani ka zbuluar se ai ishte gati të hipte në një tren për në Liverpool përpara transferimit të mundshëm, vetëm për të marrë një telefonatë në orën 11 nga Redknapp, në atë kohë menaxher i Queens Park Rangers, i cili e bindi atë të shpërfillte Reds dhe në vend të kësaj t’i bashkohej QPR.

“Lëvizja në QPR ishte e çuditshme sepse unë kisha punuar me Brendan [Rodgers] më parë në Reading dhe ai donte të më sillte në Liverpool,” shpjegoi McCarthy në The Yours, Mine, Away! Podcast. “Në mëngjesin që përfundova duke shkuar në QPR, isha gati të hipja në tren për në Liverpool, por më pas më thirri Harry Redknapp.

“E dija që në Liverpool nuk do të shkoja vetëm dhe të luaja, padyshim që ai nuk mund të më garantonte ndonjë futboll, por Harry Redknapp më thirri dhe padyshim që ai dinte për Liverpool-in dhe tha se ka padyshim më shumë mundësi për të luajtur këtu [në QPR. ] kështu që ishte një situatë e vështirë.

“Duke punuar me Brendan në Liverpool ose Harry në QPR…unë qëndrova në stacionin e trenit me babain tim dhe agjentin tim duke shkuar mbi të dhe për shkak se kisha luajtur në Reading, doja të vazhdoja të luaja kështu që përfundova duke shkuar. në QPR dhe nënshkrimi atje.

“Unë besoj shumë se gjërat ndodhin gjithmonë për një arsye. M’u desh një kohë për t’u futur në skuadër dhe kur e bëra, luaja kundër Liverpool-it dhe duhej të largohesha me një tendosje katërkëndëshe kështu që isha përsëri jashtë ekipit dhe Rob [Green] po bënte mirë, kështu që ishte e çuditshme. Kisha një shans për të shkuar në Liverpool, por zgjodha të shkoj në QPR. Unë isha atje për një sezon, ne zbritëm dhe më pas shkova te Crystal Palace”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit