Zvicra surprizon me listën, vetëm dy shqiptarë pjesë e grumbullimit!

8 Nëntor 2019
17:02

Zvicra ka publikuar listën e të grumbulluarve për takimet ndaj Gjeorgjisë dhe Gjibraltarit. Në emrat e Kombëtares helvete, bie në sy fakti që janë vetëm dy shqitparë që bëjnë pjesë në këtë grumbullim, që është diçka shumë e rrallë.

Granit Xhaka dhe Albian Ajeti do të jenë pjesë e Zvicrës për dy sfidat e fundit të kualifikueseve të Euro 2020. Gjithashtu, ka pasur edhe surpriza, me emra si Moubandje, Fassnacht apo Vargas, të cilët kanë marrë një ftesë nga trajneri Petkovic.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit