ZYRTARE | E mori falas nga PSG, Bayern e shet për 20 mln euro dhe fut opsion riblerje!

17 Gusht 2022
18:12
Telesport
back button

FC Bayern ka arritur një marrëveshje me Tanguy Nianzou dhe Sevilla për një lëvizje për qendërmbrojtësin 20-vjeçar në klubin e lartë spanjoll. Marrëveshjet e transferimit përfshijnë një opsion për kampionët rekord gjermanë për ta rikthyer atë në Mynih.

Anëtari i bordit sportiv të FC Bayern, Hasan Salihamidžić: “Ne kemi nënshkruar me Tanguy Nianzou dy vjet më parë sepse besojmë në potencialin e tij të madh. Asgjë nuk ka ndryshuar në këtë drejtim.

Megjithatë, ne aktualisht kemi një formacion mbrojtës shumë të mirë dhe fleksibël. Ishte Dëshira e shprehur e lojtarit për të marrë më shumë kohë në lojë. Ne donim t’i jepnim atij mundësinë për të marrë më shumë kohë për të luajtur në këtë fazë të karrierës së tij dhe kjo është arsyeja pse ne kemi rënë dakord për një transferim me Sevillan.

Ne do të monitorojmë me vëmendje zhvillimin e Tanguy, sepse FC Bayern ka opsionin për ta rikthyer atë në Mynih. Sevilla po merr një të ri të frikshëm dhe shumë të talentuar.”

Nianzou ishte transferuar te FC Bayern nga Paris St Germain në verën e vitit 2020 si një talent i lakmuar në të gjithë Evropën. Lojtari francez i të rinjve festoi dy tituj të ligës dhe fitoret e Superkupës së DFL me meshkujt nga Mynihu. Ai bëri 28 paraqitje konkurruese për kampionët e rekordeve gjermane, duke shënuar një gol. Bayern arketon 20 mln euro nga ky operacion…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit