ZYRTARE: Këtë sezon gjunjëzoi Van Dijk, Leipzig firmos me pasuesin e Timo Werner!

8 Korrik 2020
15:53
Telesport

Largimi i Timo Werner është harruar dhe Leipzig, që është mësuar të planifikojë gjithçka, e ka zëvendësuar menjëherë me Hwang Hee-Chan nga Red Bull Salzburg.

Sulmuesi nga Koreja e Jugut, i datëlindjes 1996, zyrtarisht do të luajë me skuadrën e Nagelsmann për pesë vitet e ardhshme (ka firmosur deri në 2025).

Wolves hope to sign £19m-rated forward Hwang Hee-Chan from Red ...

Gjermani Werner u transferua te Chelsea për 55 milionë euro. Hwang Hee-Chan ka luajtur 27 ndeshje në Bundesligën Austriake këtë vit, duke shënuar 11 gola.

Kësaj i duhen shtuar edhe 3 gola në Champions ndaj Genk dhe Liverpool. Pikërisht me “reds” është edhe goli i bukur pasi dehu kolosin Van Dijk.

Kujt duhet t’i shtohen 3 golat e shënuara në grupet e Ligës së Kampionëve në Genk (udhëtim raund) dhe Liverpool. Për Korenë e Jugut është një rikthim në Gjermani pas huazimit në Hamburg sezonin e kaluar.

Steam Workshop::The Future of South Korea - Hee-Chan Hwang

Një vit më parë ai kishte qenë gjithashtu ndër golashënuesit e 4-1 të pabesueshëm me të cilin Salzburgu shkatërroi Lazion në çerekfinalen e Europa League.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit