ZYRTARE | Klubi shqiptar emëron legjendën e futbollit italian në stol, ndihmësi i tij Memushaj

1 Gusht 2023
22:33
Telesport
back button

Ashtu si ishte njoftuar me heret nga Supersport dhe me pas nga mediat italiane, ish-futbollisti njohur i Italise, Luigi Di Biagio është emeruar zyrtarisht trajner i Dinamos. Klubi blu, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, ka konfirmuar lajmin.

Njoftimi i Dinamos: “Tekniku 52-vjeçar ka nisur zyrtarisht punën me skuadrën dhe ka drejtuar seancën e parë stërvitore në Carpegna (Itali), aty ku blutë janë zhvendosur ditën e sotme për të kryer edhe pjesën e dytë të fazës përgatitore.

Di Biagio ka drejtuar më parë kombëtaren italiane U21 në vitet 2013-2019 ndërsa pati edhe një përvojë në vitin 2020 me skuadrën e SPAL-it në Serinë A. Në vitin 2018 pati edhe një eksperiencë me kombëtaren A të Italisë, si trajner i përkohshëm për miqësoret ndaj Argjentinës dhe Anglisë.

Trajneri Di Biagio do të ketë edhe dy ndihmës në stafin e tij, ish-futbollistin e kombëtares kuq e zi, Ledian Memushaj dhe trajnerin italian Fabrizio Piccareta.”

Lajme të tjera

Lajmet e fundit