Zyrtare: Liverpooli bën prezantimin e madh, Klopp merr yllin e Bayernit

18 Shtator 2020
17:15
Eraldo Harlicaj

Thiago Alcantara është futbollisti më i ri i Liverpoolit. Mesfushori i “Redsave” ka hedhur firmën në kontratë dhe u prezantua nga klubi.

Spanjolli është përforcim i rëndësishëm për skuadrën angleze. Ai do të jetë një vlerë e shtuar dhe vjen pas fitimit të 3 trofeve me skuadrën gjermane të Bayern Munchenit.

Trajneri Jurgen Klopp arriti të bëjë një goditje shumë të rëndësishme me një çmim shumë të mirë. Bavarezët nga krahu tjetër nuk donin ta mbanin më shumë në skuadër, pasi kontrata e tij skadonte në qershorin e 2021 dhe nuk donin ta humbisnin me parametra zero.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit