ZYRTARE: Liverpooli habit Premier Leaguen, prezanton sulmuesin!

19 Shtator 2020
18:27
Eraldo Harlicaj

Nuk ka më dyshime, Liverpooli ka prezantuar portugezin Diogo Jota. Sulmuesi i Wolves kaloi në Anfield Road duke bër një hap të madh në karrierën e tij. Portugezi nënshkroi për 5 vite me të kuqtë dhe “Redsat” prezantuan lojtarin.

“Liverpool ka kompletuar firmën e portugezit Diogo Jota nga Wolverhampton Wanderers me një kontratë afatgjatë. 23-vjeçari iu bashkua kampionëve të Anglisë 3 vite pas qëndrimit me Wolves. Ai ka luajtur 67 ndeshje me Wolves dhe ka shënuar 16 gola”, – shkruhet në një pjesë të deklaratës.

Portugezi shprehu emocionet e tij në deklaratën e parë për klubin e kuq. “Jam shumë i emocionuar për veten dhe familjen time. Të gjitha rrugët që nga fëmijë e deri tani më thonin që do të luaja për një klub si  Liverpooli, janë kampionë bote. të jashtëzakonshëm”, – tha ai.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit