ZYRTARE | Milani “prezanton” sulmuesin e të ardhmes: zgjedh numrin e Kaka, detajet ekonomike

27 Janar 2022
16:15
Telesport

Milani zyrtarizon blerjen e janarit, Marko Lazetic, teksa Pietro Pellegri zyrtarisht ka prishur akordin per huazimin, duke shkuar te Torino (nepermjet Monaco)

Kuqezinjte paguan 5 mln euro te Crvena Zvezda per sulmuesin (4 mln euro dhe 1 bonus) por edhe perqindje rishitje ne te ardhmen (10%)

Lojtari sapo ka mbushur 18 vjec dhe Milani e ka pritur, duke mbyllur akordin me pas edhe pse shume skuadra te tjera e donin.

Komunikata – “AC Milan njofton se ka marrë përfundimisht paraqitjet sportive të futbollistit Marko Lazetić nga Ylli i Kuq i Beogradit. Sulmuesi serb ka nënshkruar kontratë me klubin kuqezi deri më 30 qershor 2026.

Marko, i lindur në Beograd (Serbi) më 22 janar 2004, u rrit në Sektorin e të rinjve të Crvena Zvezda me të cilin bëri debutimin e tij në Ekipin e Parë në Nëntor 2020, përpara se të transferohej në huazim te Graficar me të cilin shënoi 14 paraqitje dhe 4 qëllimet. Pas kthimit te Zvezda në verën e vitit 2021, ai bëri 16 paraqitje dhe 1 gol në sezonin aktual.

Lazetić do të mbajë fanellën me numër 22 të kuqezinjve.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit