Zyrtare, Neymar i merr vendin Griezmann-it

21 Korrik 2021
12:18
Denis Hakanaj

Neymar është emëruar ambasador i Konami dhe i eFootball PES, video-loja e re mbi futbollin. Në orët e kaluara ka ardhur lajmërimi zyrtar i kompanisë japoneze për sulmuesin brazilian të PSG-së.

Lajmi është akoma më domethënës nëse mendohet se vetëm p ak javë më parë, ishte zgjedhur Antoine Griezmann, i larguar më pas nga Konami pas videos së 2019-ës në të cilën francezi ka qenë në shoqërinë e Dembele dhe të dy anë patur një qëndrim racist ndaj disa pnonjësve aziatikë.

“Jam i nderuar që kam nënshkruar një kontratë me Konami-n”, ka thënë Neymar në një komunikatë të publikuar nga kompania japoneze.

“Do të më pëlqente të vazhdojë të luaja me pasion dhe të prodhoj shumë entuziazëm në botën e futbollit me serinë PES e Ëinning Eleven!”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit