ZYRTARE: Real Madrid “djeg” 65 mln euro, Luka Jovic kthehet në origjinë!

14 Janar 2021
15:50
Telesport

Luka Jovic kthehet në Eintracht Frankfurt. Klubi gjerman ka zyrtarizuar blerjen në huazim deri në fund të sezonit të sulmuesit të lindur në 1997, i cili arrin nga Real Madrid në huazim deri në fund të sezonit.

Më 4 qershor 2019 serbi u transferua te Real Madrid dhe sipas thashethemeve të shtypit, kostoja e kartonit do të ishte e barabartë me 60 milion euro plus 5 bonuse (30% e të ardhurave do të shkojnë për Benfica , falë marrëveshjeve të mëparshme midis dy kompanive).

Më 17 gusht 2019 ai bëri debutimin e tij me blancos me rastin e fitores 1-3 kundër Celta Vigo.

Më 1 shtator ai luajti për herë të parë si titullar në 2-2 kundër Villareal, duke siguruar një asist me thembër për Gareth Bale te goli i 2-1; më 30 tetor ai bëri golin e tij të parë me ekipin madrilen (5-0 kundër Leganés).

Përfundoi përvojën spanjolle me 2 gola në 32 ndeshje të luajtura, duke zhgënjyer pritshmëritë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit