Zyrtare: Skënderbeu firmos me “kushëririn” e Michael Essien

11 Shtator 2019
20:12

Skënderbeu vijon të afrojë lojtarë të rinj në skuadër. Në këto momente klubi korçar ka bërë zyrtare firmën me mesfushorin Emmanuel Kofi Essien, i njëjti mbiemër si Michael Essien, ish-lojtar i Chelsea.

Essien është 18 vjeç dhe vjen nga Gana, sot ai nënshkroi kontratë 3-vjeçare me Skënderbeun dhe është vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Ilir Daja, që po përgatitet ndeshjen e kësaj fundjave, atë ndaj Tiranës.

PROFILI I LOJTARIT:

Emri: Emmanuel Kofi Essien

Vëndlindja: Kumasi, Gana

Datëlindja: 2 Korrik 2001

Gjatësia: 1.72 M

Pesha: 68 Kg

Pozicioni: Mesfushor

Lajme të tjera

Lajmet e fundit