ZYRTARE | “Teka” e Neymar plotësohet te Parisi, por ai tani e di se është tradhtuar!

1 Korrik 2022
18:27
Telesport

Ishte planifikuar për 1 korrik dhe tani është në fuqi: Neymar Jr është në Paris deri në qershor 2027. Zgjatja e kontratës njëvjeçare e planifikuar në maj 2021, të cilën L’Équipe e kishte zbuluar në edicionin e saj të 23 qershorit, është efektive që nga kjo e premte…

I lidhur me klubin kryeqytetas edhe për pesë vite të tjera, Neymar ishte mërzitur nga deklaratat e fundit të Nasser al-Khelaïfi. Në rubrikat e Le Parisien dhe Marca më 21 qershor, presidenti i PSG-së më pas pohoi, në përgjigje të një pyetjeje për të ardhmen e brazilianit në kryeqytet, “duke mos dashur më shkendija”: “Nuk do të flasim për këto çështje në media. Disa do të vijnë e disa do të shkojnë, por këto janë negociata private. »

Vërejtjet e Al-Khelaïfi befasuan Neymar – Fjalë që befasuan lojtarin dhe agjentet e tij, pak më shumë se një vit pasi al-Khelaïfi u tregua i gatshëm të bënte gjithçka për të mbajtur yllin e tij të Amerikës së Jugut, nga frika se mos humbiste Kylian Mbappé diku tjetër dhe duke e nxitur atë të rinovonte.

Kështu ai i ofroi atij, përveç katër sezoneve të zgjatjeve fillestare, dy vite opsionale, radhazi, gjë që e lejoi të kishte një kontratë afatgjatë: e para ra më 1 korrik 2021 dhe e lidhi Neymar me Parisin deri në 2026; e dyta bie këtë të premte dhe e lidh atë me 2027.

Në agimin e një sezoni të Kupës së Botës, Neymar përsërit privatisht se është i gatshëm të përballojë të gjitha sfidat që janë përpara. Me Brazilin. Dhe me Parisin. Neymar megjithate e di se besimi ndaj tij eshhte humbur…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit