“1 euro më shumë”, zbulohet oferta e Barçës për të bindur Messi-n

28 Maj 2023
17:30
Denis Hakanaj
back button

Barcelona raportohet se do t’i ofrojë Lionel Messit një pagë me vlerë 1 euro më shumë se ajo e sulmuesit Robert Lewandowski, pasi ata kërkojnë të rikthejnë legjendën e klubit të tyre.

Sulmuesi argjentinas do të largohet nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë në fund të sezonit. Klubi i Arabisë Saudite Al-Hilal ka bërë një ofertë të madhe për të dhe ai gjithashtu ka qenë i lidhur me skuadrën e MLS, Inter Miami.

Megjithatë, sipas El Nacional, ka besim në rritje te Barcelona se ata do të jenë në gjendje të rikthejnë Lionel Messin në Camp Nou këtë verë.

Blaugranat do të shohin dy legjenda të klubit Sergio Busquets dhe Jordi Alba të largohet verë. Largimi i tyre do të çlirojë një pjesë të madhe të faturës së pagave të klubit.

Ata gjithashtu mund të shesin lojtarë si Ferran Torres dhe Ansu Fati për të lehtësuar më tej presionin e tyre financiar, duke i lejuar ata të nënshkruajnë me Messin.

Sipas Mundo Deportivo, Lionel Messi dhe babai i tij Jorge tashmë e dinë se Barcelona do t’i paguante sulmuesit 1 euro më shumë se paga e Robert Lewandowski. Sulmuesi polak, i cili iu bashkua klubit verën e kaluar, është lojtari më i paguar në La Liga me 22 milionë euro në vit.

Messi nuk ka marrë ende një ofertë zyrtare nga Barça, por klubi po punon për një marrëveshje financiare për ardhjen e tij të mundshme. Megjithatë, shumë do të varet nga miratimi nga La Liga për planin e ekonomik të Barçës për të ardhmen.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit