7 ndeshje dhe mirupafshim! Parabola e mjerueshme e lojtarit të Barcelona-s. Afron transferimi i radhës…

back button
30 Janar 2023
18:23
Telesport

Hector Bellerin po afrohet dita ditës me Sportingun, teksa bisedat për transferime vazhdojnë të intensifikohen. Raportet e fundit në Spanjë sugjerojnë se Sporting CP do të nënshkruajë me mbrojtësin e djathtë të Barcelonës, Hector Bellerin.

Futbollisti spanjoll iu bashkua Barcelonës nga Arsenali si transferim i lirë në shtator të vitit 2022. Ai është nën kontratë me Barcelonën deri në fund të këtij sezoni. Mbrojtësi i djathtë është paraqitur në shtatë ndeshje këtë sezon në të gjitha garat.

27-vjeçari konsiderohet jashe projektit në Spanjë. Si anëtar i ekipit kombëtar të futbollit të Spanjës, Bellerin fitoi katër ndeshje. Trajneri i Barcelonës nuk e sheh atë në planet e tij dhe do të ishte i hapur për ta lënë të largohej.

Rúben Amorim është në merkato për një mbrojtës të ri të djathtë. Amorim deshiron një mbrojtës të djathtë në skuadër. Ai dëshiron një lojtar me përvojë që mund të jetë një lider brenda dhe jashtë fushës për të.

Hector Bellerin është një mbrojtës i djathtë i aftë që mund të bëjë diferencën në të dy skajet e fushës. Ish-lojtari i Arsenalit mund të luajë gjithashtu si sulmues i krahut, duke i ofruar Amorimit një opsion tjetër nëse ai ndryshon formacionin e tij në Sporting CP.

Sipas raportit, “Sporting CP po shikon mbrojtësin e Barcelonës, Hector Bellerin. Koha e Bellerin në Camp Nou mund të përfundojë më shpejt se sa pritej. Lojtari ka qenë kryesisht i ngrirë dhe ka dritën jeshile për t’u larguar nga Barcelona. Sporting duhet të zëvendësojë mbrojtësin Pedri Porro qe eshte nje hap larg Tottenham dhe po shikon Bellerin”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit