Djali i Ibrahimovic realizon eurogol, por Zlatan nuk ndodhet në Itali për ta ndjekur (VIDEO)

15 Shtator 2024
0:18

Teksa Zlatan Ibrahimovic nuk ishte ne tribune as per Milan-Venezia, pasi ndodhet ne Kanada per impenjime personale dhe biznesi, ai gjithashtu ka humbur edhe nje eurogol te shenuar nga i biri, Maximilian, qe luan te ekipi i te rinjve te Milanit. Skuadra Primavera e Milan fitoi 4-1 kundër Empolit në Shtëpinë e Futbollit PUMA dhe Maximilian Ibrahimovic shënoi një gol fantastik.

Milani e gjeti veten 3-0 në avantazh në pjesën e parë me Filippo Scotti që shënoi golin e parë, më pas Ibrahimovic dyfishoi avantazhin me një goditje qe kujton ato te babait te tij, i terhequr nga futbolli. Ai mori topin, çoi në buzë të zonës dhe goditi një gjuajtje qe nuk i la shpetim portierit.

Dariusz Stalmach dhe Scotti do të shënonin gola për të bërë rezultatin përfundimtar 4-1, duke mbyllur një 90 minuta shumë pozitive per Milanin e te rinjve, qe do te luaje ne mesjave ne Champions ndaj Liverpool, ne YouthLeague, Champions i te rinjve.