NATIONS LEAGUE | Rrahmani si bomber, Krasniqi fantastik! Kosova dyfishon ndaj Qipros (VIDEO)

15 Tetor 2024
22:06

Ne nje atmosfere te jashtezakonshme mes tifozerise dhe besimit, Kosova ka shenuar edhe golin e dyte ndaj Qipros. Pas kapitenit Amir Rrahamani qe ne pjesen e pare ka shenuar nje gol si nje sulmues zone i vertete madje duke pasur nje qetesi olimpike, perfaqesuesja e drejtuar nga Franco Foda ka dyfishuar me Ermal Krasniqin ne pjesen e dyte. Goli i dyte radhazi per sulmuesin pas atij te shenuar ndaj Lituanise.

GOLI I RRAHMANIT – VIDEO

GOLI I KRASNIQIT – VIDEO

Ajo cfarë bie në sy është numri i madh i lojtarëve që e kanë nisur futbollin në Kosovë, për ta vazhduar pastaj në kampionatet më të forta. Vetëm Arijanet Muric dhe Mërgim Vojvoda, nuk kanë luajtur asnjëherë në futbollin kosovar.

Kjo ndeshje është e vlefshme për Grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve dhe ‘Dardanët’ duan ende te kene shpresa per vendin e pare duke pare se do te kene edhe dy sfida ne nentor. Të besuarit e Franco Fodës vijnë në këtë takim pas fitores së rëndësishme që morën ndaj Lituanisë në udhëtim me golat e Edon Zhegrovës dhe Ermal Krasniqit (2-1).