“Absolutisht jo!”, Agjenti i Hysajt rrëfen të ardhmen e shkodranit

11 Qershor 2021
19:30
Telesport

Elseid Hysaj është gjithashtu midis profileve të ndryshme që Milani ka eksploruar për të gjetur një mbrojtës të ri të majtë.

Lojtari shqiptar do të shohë skadimin e kontratës se tij me Napolin dhe pothuajse me siguri do të largohet nga klubi blu këtë verë.

Hysaj është një profil shumë interesant.

Milani ka qenë një nga klubet që është afruar nga lojtari disa herë. Klubi Rossoneri është duke kërkuar një zëvendës Theo Hernandez, dhe edhe nëse në orët e fundit emri i Junior Firpo është duke pasur një rezonancë të fortë, Milani vazhdon të monitorojë situatën përreth Elseid.

Por, pas mbërritjes së Maurizio Sarri në Romë, Hysaj është bërë një nga shënjestrat e para të tregut të Lazios.

Sipas burimeve të sigurta, klubi biancoceleste është në pole position për të. Agjenti i tij foli drejtpërdrejt në mikrofonat e Radio Marte për interesin e Lazios dhe të ardhmen e Elseid.

 

Mario Giuffredi, u kthye për të folur për të ardhmen e klientit të tij dhe pretendon se ai ende nuk ka pasur kontakte me klubin e Lotitos. Fjalët e tij drejtuar mikrofonave të Radio Marte:

“Ne po diskutojmë zgjidhje të ndryshme për të ardhmen e tij. Unë personalisht nuk kam pasur ende kontakte me Lazion. Ne vazhdojmë të bëjmë punën tonë duke kërkuar zgjidhjet që janë në pjatë. Atëherë nëse Lazio arrin, do të jetë i mirëpritur ”.

Më në fund Giuffredi la të kuptohet se nuk ka mungesë ofertash dhe se ekziston vetëm një siguri për të ardhmen e Hysaj, domethënë që lojtari do të largohet nga Napoli.

“Do të jetë një ndihmë e madhe për këdo që e merr. Ka disa ekipe. Nëse Hysaj rinovon me Napolin? Absolutisht jo”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit