Arsenal, Ceballos nuk heq dorë nga ëndrra

2 Qershor 2020
19:18
Denis Hakanaj

Mesfushori i Arsenal-it, Dani Ceballos, nuk heq dorë nga ëndrra Real Madrid.

Ceballos e ka kaluar këtë sezon i huazuar te Topçinjtë dhe në fund të sezonit pritet të kthehet në Madrid.

“Nuk kam folur me Zidane, ai është i përqendruar te lojtarët e tij. Kur huazimi im të përfundojë, unë do të jem përsëri një lojtar i Real-it. Objektivi im është të konfirmohem atje”.

“Kam qenë i detyruar të qëndroj larg fushave për një kohë të gjatë për shkak dëmtimi, por kam punuar shumë për t’u kthyer. Kam patur një marrëdhënie shumë të mirë me Mikel Arteta-n, qëkur ai mori drejtimin e skuadrës”.

“Më ka dhënë besim dhe tani jam i përqendruar ta mbaroj sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme dhe të arrijmë objektivat e klubit”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit