Arteta i mahnitur nga Klopp: Ka bërë gjënë më të vështirë

19 Nëntor 2021
17:17
Denis Hakanaj

Trajneri i Arsenal-it, Mikel Arteta, ka folur në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së kampionatit kundër Liverpool-it:

“Është e vështirë të gjykohet vetëm ky sezon për shkak të asaj që kanë bërë në vitet e fundit”, ka thënë trajneri i Topçinjve.

“Mendoj se Klopp dhe stafi i tij kanë arritur ta ngrenë klubin në nivelet më të larta të historisë së tyre dhe t’i mbajë aty, që është gjëja më e vështirë për t’u bërë.

“Mendoj se kohezioni dhe energjia që kanë krijuar janë diçka speciale. Klopp e ka bërë edhe në klubet e tjerë ku ka qenë, kështu që është një talent që ka”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit