Barazim i çmendur në Monza-Lazio, askush si Immobile në 12 vitet e fundit (Video)

4 Maj 2024
20:02

Monza-Lazio, ndeshje e vlefshme për javën e 34-t të Serisë A është mbyllur në barazim 2-2.

Një rezultat zhgënjyes për bardhekaltrit, që me një fitore sot do te kishin shkuar një pikë larg vendit të pestë në renditje, i fundit që siguron kualifikimin në Champions League.

Monza [1] – 1 Lazio – Milan Djuric 75′ – Video

Ndeshja e luajtur në “Brianteo” të Monza-s është zhbllokuar pas vetëm 11 minutash nga Ciro Immobile.

Sulmuesi italian është përfshirë në realizimin e 250 golave në Serie A (201 gola dhe 49 asiste), të paktën 50 më shumë se çdo lojtar tjetër në kampionatin italian nga sezoni 2012/13.

Në minutën e 75-të, vendasit janë kundërpërgjigjur duke barazuar rezultatin me Djuric.

Monza 1 – [2] Lazio – Matias Vecino 83′ – Video

Shtatë minuta para fundit, Lazio është kthyer në avantazh me një gol të Vecino-s. Megjithatë, festa e bardhekaltërve është prishur në fund.