Barcelona i premtoi blerjen, pastaj e braktisi! Ai rikthehet te Wolves i zhgënjyer (PAMJET)

1 Korrik 2022
18:23
Telesport

Adama Traore është rikthyer te klubi mëmë Wolves pas një huazimi te Barcelona. Klubi katalanas kishte një opsion blerjeje, por vendosi të mos e ushtronte atë dhe të enjten Wolves postoi foto të Traores që ishte kthyer qenndren stërvitore të klubit për para-sezon.

Adama u kthye në klubin e tij të fëmijërisë në flakë, duke bërë përshtypje gjatë ndeshjeve të tij të hershme nën drejtimin e Xavi Hernandez. Megjithatë, ndërsa adrenalina u pakësua, performancat dhe efektiviteti i tij ranë vazhdimisht nga shkurti deri në fund të sezonit.

Gjatë periudhës së huazimit, ai luajti 20 herë dhe dha katër asistime dhe një gol. Ishte një marrëveshje me rrezik të ulët nga pikëpamja e Barcelonës dhe deri diku e dobishme.

Me largimin e Traores dhe kontratën e Ousmane Dembeles gjithashtu, Barcelona është pa të dy krahët e djathtë të zgjedhur nga pjesa e dytë e sezonit të kaluar. Ata kanë qenë të lidhur me përforcime, por fare mirë mund të vendosin të përdorin disa nga asetet e tyre aktuale ose të kthyera.

Ferran Torres ka luajtur vazhdimisht në krahun e djathtë, ndërsa Francisco Trincao dhe Alex Collado po kthehen nga huazimet përkatësisht te Wolves dhe Granada. Të dyja kanë filluar tradicionalisht në anën e djathtë të treshes së përparme.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit