BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

16 Gusht 2022
21:42
Telesport
back button

Përpjekja e Manchester United për të nënshkruar me mesfushorin francez Adrien Rabiot nga Juventusi ka përfunduar. United kishte shpresuar të sillte 27-vjeçarin për të forcuar mesfushën e tyre.

Ata kishin rënë dakord për një tarifë me Juventusin, por kuptohet që pagat ishin pengesa – me hendekun shumë të madh midis asaj që dëshiron Rabiot dhe asaj që United është i gatshëm të paguajë.

United mendohet se ka ofruar ta bëjë Rabiot një nga fituesit e tyre më të lartë. Është e mundur që një marrëveshje të ringjallet për Rabiot – i cili iu bashkua Juventusit si agjent i lirë në verën e 2019 dhe ka një vit të mbetur në kontratën e tij me ta – por United tani po shikon opsione të tjera.

Ata nuk kanë hequr dorë nga mesfushori i Barcelonës dhe Holandës, Frenkie de Jong, objektivi i preferuar i menaxherit Erik ten Hag – megjithëse 25-vjeçari dëshiron të qëndrojë në Nou Camp.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit