Borini rrezikon 1 vit pushim, sakrifikoi diplomën për ndeshjet me Inter dhe Fiorentina!

5 Gusht 2020
16:47
Telesport

Fabio Borini “ngel në klasë”. Futbollisti i Veronas (ish-i Milanit) kishte vendosur të rifillonte studimet, me qëllim që të mbaronte shkollën dhe diplomohej si privat. Megjithatë,

duke pasur angazhimet e tij si një atlet profesionist, nuk ka mundësi që japë provimet.

“Kam studiuar shumë, por ata nuk më lënë të bëj provimin, rrezikoj të marr një vit pushim”, tha-ish milanisti për “Corriere della Sera”.

Më 2 korrik ata këshilluan Borini që ai do të duhej të jepte provimin tetë ditë më vonë, me Hellas në mes sezoni përpara ndeshjes ndaj Inter dhe Fiorentina.

Verona gjithashtu i dërgoi një letër Institutit Sant’Elia në Cantù, duke shpjeguar se lojtari nuk mund të mungonte, por asgjë nuk pati vlerë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit