FORMACIONET ZYRTARE: Conte si ish nuk ka humbur kurrë ndaj Atalanta: 11 ndeshje dhe 8 fitore!

8 Mars 2021
18:31
Telesport

Karriera e Antonio Conte ndjek nga afër atë të Marcello Lippi, të paktën në fazat kryesore.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lautaro, Lukaku
ATALANTA (3-4-2-1): Sportiello; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Malinovskyi, Pessina; Zapata

Sepse edhe për trajnerin Kampion Bote mundësia e parë në Serie A ishte te stoli i Atalanta, por me rezultate krejt të ndryshme krahasuar me Conte, duke pasur parasysh kampionatin e mirë.

Trajneri aktual i Interit ishte në krye të ekipit nga Bergamo në 13 ndeshjeve, duke fituar po aq pikë sa Lippi, por duke dhënë dorëheqjen në fillim të janarit, pas një përballje të keqe ballë për ballë me tifozët, pasi humbi kundër Napolit.

Prej atëherë Conte asnjëherë nuk humbi kundër Atalanta.

As me Sienën vitin e ardhshëm, një fitore dhe një barazim, as me Juventusin, gjashtë fitore nga gjashtë ndeshje, as me Interin, me një fitore dhe dy barazime 1-1.

2020-21
Atalanta-Inter 1-1
2019-20
Atalanta-Inter 0-2
Inter-Atalanta 1-1
2013-14
Atalanta-Juventus 1-4
Juventus-Atalanta 1-0
2012-13
Atalanta-Juventus 0-1
Juventus-Atalanta 3-0
2011-12
Atalanta-Juventus 0-2
Juventus-Atalanta 3-1
2010-11
Atalanta-Siena 0-0
Siena-Atalanta 1-0

Lajme të tjera

Lajmet e fundit