Covid-19 frikëson Gjermaninë. Dortmund merr vendimin drastik para s fidës me Bayern

1 Dhjetor 2021
19:50
Denis Hakanaj

Situata Covid-19 n Gjermani është përkeqësuar dhe me rritjen e rasteve po vlerësohet mbyllja e stadiumeve.

Një zgjedhje që i është lënë në dorë Landeve, por jo të gjitha kanë marrë një vendim, si Renania Settentrionale-Vestfalia.

Për këtë arsye, për të parandaluar përhapjen e rasteve, Borussia Dortmund ka preferuar të tërheqë biletat e nxjerrë në shitje për Klassiker kundër Bayern-it, në program të shtunën në 18:30.

Ishin vënë në dispozicion 67 mijë bileta dhe klubi ka bërë të ditur me një komunikatë zyrtare se atyre që e kanë blerë biletën do t’u kthehen paratë mbrapsht.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit