De Laurentiis fajëson Ancelottin për sezonin e Napolit: Ishim makinë lufte në Europë! Ja ku e njoha Gattuson

13 Korrik 2020
15:19
Telesport

A është ky Napoli i denjë për Champions dhe Osimhen do të jetë pjesë e tij?

Një nga pyetjet që iu bë Aurelio De Laurentiis, presidentit të Napolit, në në konferencë për shtyp këtë mëngjes – me rastin e prezantimit të grumbullimit në Castel di Sangro për sezonin 2020-2021.

Conferenza Gattuso: "Perché mi hanno scelto? Ma che ne so!", la ...

“Napoli ka qenë një makinë për njëmbëdhjetë vjet në Evropë. Pastaj këtë vit patëm këtë incident dhe ne duhej të bënim rimëkëmbjen, gjë që po bëjmë”

“Në ditëlindjen eAncelotti pata mundësinë të flisja për tre orë me Gattuso dhe u impresionova pozitivisht me atë rast sepse bota e futbollistëve është një botë ku nuk ka shumë tema për të diskutuar, ndërsa me të mund të flasësh për gjithçka”.

De Laurentiis su Gattuso: "Riconferma? È scontato, mica bisogna ...

“Pastaj, ai nuk është një njeri i shqetësuar, por një i kënaqur, si personalisht, ashtu edhe ekonomikisht. Nuk kanë nevojë të punojnë për të jetuar, kështu që nuk ekziston kjo ndjesia për të ndjekur në mënyrë spazmatike punën… Ai dhe gruaja e tij janë njerëz që në mënyrë të qetë kryejnë profesionin e tyre për dashuri”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit