DERBI I KRYEQYTETIT ZJARR! Tirana realizon e para por Partizani përmbys 45′ e para (VIDEO)

16 Shkurt 2024
20:01
Telesport
back button

Derbi i kryeqytetit ne 45′ e para ka dhuruar spektakel, emocione, raste dhe 3 gola. Fillimisht ka qene Tirana ajo qe ka gjetur rrjeten me nje kundersulm te shpejte. Goditja e Abazajt eshte pritur nga Shehi por aty ka shkuar direkt Latifi qe e ka cuar ne rrjete topin qe kishte mbetur brenda zone.

GOLI I LATIFI – VIDEO

Megjithate, Partizani ka reaguar edhe pse u desh nje gafe e portierit te Tiranes, Abdullahu per t’i dhene Skukes mundesine e penalltise, qe sulmuesi i kuq e ka fituar vete pasi eshte penguar brenda zone nga portieri bardheblu. Nga pika e bardhe ska gabuar.

GOLI I SKUKA – VIDEO

Partizani nuk ka rreshtur se sulmuari dhe Skuka ka shperdoruar perpara portierit te Tiranes por megjithate disa minuta me pas ka ardhur përmbysja duke marrë avantazhin, që në fraksionin e parë të lojës, ndaj “Bardhebluve” të Tiranës.

Pasi merr një pasim në hyrje të zonës, sulmuesi i krahut, Tedi Cara driblon bukur mbrojtjen bardheblu, duke e çuar topin me një goditje potente, në rrjetën e portierit, Abdullahu. Rezultati shkon në 2 me 1.

GOLI I CARA – VIDEO

Lajme të tjera

Lajmet e fundit