DERBI I ROMËS NIS ME TRAZIRA! Çfarë ndodhi pranë stadiumit “Olimpico”

19 Mars 2023
17:15
Telesport

Derbi i Romes qe do te luhet ne oren 18:00 ne Olimpico dhe qe vlen zonen Champions League, ka rritur tensionin dhe e ka bere jashte stadiumit “Olimpico” aty ku tifozeria verdhekuqe eshte konfrontuar me policine.

VIDEO E SKENAVE

Keto tensione pranë stadiumit olimpik ku do të luhet derbi i kryeqytetit në orën 18:00 ndodhen sepse një grup tifozesh së Lazios po përpiqeshin të hynin në stadium nga Piazza De Bosis, por romanistët e mbledhur pranë lumit Tevere nuk e pëlqyen dhe u përpoqën të detyronin bllokimin nga policia, por u kthyen mbrapsht. Pati një hedhje fishekzjarre dhe shishe, njëra prej të cilave goditi një polic. Më pas situata u qetësua sërish.

Jose Mourinho nuk do te jete në pankinën e Romës për Derby della Capitale, pasi ai ka mare një pezullim nga disiplina per shkak te sherrit me arbitrin e katert Marco Serra ne Cremonese-Roma. Por mos prisni ta shihni atë në tribunë.

Verdhekuqte nuk do të kenë Mourinhon që të shtrëngojë dorën me Maurizio Sarri para fillimit, sepse Special One vazhdon pezullimin e tij me dy ndeshje. Ajo u imponua për përplasjen me zyrtarin e katërt Serra gjatë humbjes 2-1 ndaj Cremonese dhe mbetet shkaku i polemikave, pasi Mourinho pretendon se është fyer nga Serra.

Ka një hetim dhe ka raportime të forta që Serra do t’i shtyhet Komisionit Disiplinor dhe madje edhe Shoqatës së Gjyqtarëve për shkelje të kodit të etikës. Sidoqoftë, ndalimi i Mourinhos mbetet, pasi tashmë ka humbur humbjen 4-3 ndaj Sassuolos.

Mos prisni ta shihni atë në tribunat e Stadio Olimpico, pasi Mou e ka bërë zakon të fshihet gjatë pezullimeve të tij të shumta deri më tani këtë sezon. Në ndeshjet jashtë, ai priret të qëndrojë në autobusin e ekipit jashtë për të parë në një monitor, ndërsa në Olimpico ai vendoset në një dhomë të fshehur…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit