Do të jetë një mbrëmje magjike, NBA nis më 18 tetor me një super-sfidë

17 Gusht 2022
10:03
Telesport
back button

Mungon ende zyrtarizimi, por sezoni 2022-2023 në NBA do të nisë më 18 tetor. Lajmin e konfirmojnë mediat amerikane, që kanë publikuar edhe planin e drejtuesve të NBA-së për mbrëmjen hapëse.

Në fushë do të zbresë skuadra kampione e Golden State, që do të luajë në fushën e saj ndaj rivalëve të Lakers. Një super-ndeshje, ku përballë njëri-tjetrit do të jenë që në sfidën e parë LeBron James dhe Stephen Curry.

Në këtë ndeshje, kampionët e Warriors do të marrin edhe unazat për titullin e fituar vjet. Po më 18 tetor do të luhet edhe ndeshja mes Philadelphia e Boston, dy ekipe rivale e pretendente për titull në Konferencën e Lindjes.

Pra, një start i fortë i sezonit, ky yjet e NBA-së do të zbresin menjëherë në parket.

18 tetor

Golden State – Lakers

Philadelphia – Boston

Lajme të tjera

Lajmet e fundit