E BUJSHME! Bayern bllokoi transferimin e Pavard te Interi sepse i druhej… PSG-së!

2 Shkurt 2023
18:52
Telesport

Ai mund të kishte ndërruar ekip në ditën e fundit të merkatos, por Bayern Munich tha qartë jo. Po flasim për një objektiv të Barcelonës për verën: Benjamin Pavard. Mbrojtësi francez ishte afër Interit mes 30 dhe 31 janarit për të zëvendësuar largimin e mundshëm të Milan Skriniar te PSG.

Lajmin, të cilin orët e fundit e sqaruan nga Franca, e ka konfirmuar Relevo. Interi i dërgoi një ofertë klubit gjerman për të marrë menjëherë Pavard-in, i cili konsiderohej (dhe ende po shikon verën) si një nga profilet më të përshtatshme për të zëvendësuar Milan Skriniar, i cili në çdo rast tashmë ka një kontratë të nënshkruar me PSG-në për në qershor.

Bayern refuzoi ta shesë atë menjëherë, pjesërisht sepse ata nuk donin që PSG të forcohej më tej me Skriniar përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve të planifikuar për 14 shkurt. Operacioni nuk u realizua, por Pavard ka qenë shumë i interesuar për transferimin e mundshëm, duke pyetur për destinacionin e ri të mundshëm në Milano: nuk përjashtohet që domino të ngrihet sërish në Milano ne vere…

Edhe Barcelona është e interesuar për Pavard, kontrata e të cilit skadon në vitin 2024. Megjithatë, situata po evoluon. Bayern Munich do të përpiqet të rinovojë kontratën e tij, por Pavard dëshiron të marrë kohën e tij duke zgjedhur se çfarë të bëjë me të ardhmen e tij.

Një nga prioritetet e tij është të luajë në mbrojtjen qendrore, dhe te Interi do të ishte. Por sot është vetëm dita e dytë e shkurtit dhe, e përsërisim, ka kohë për të parë se si evoluojnë gjërat.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit