E BUJSHME: City nuk përmbahet, afron goditja e dytë pas Ferran Torres! Chelsea e rriti por nuk i besoi

5 Gusht 2020
15:58
Telesport

Manchester City nuk ndalet në merkato dhe pasi ka zyrtarizuar Ferran Torres nga Valencia, së shpejti do të lajmërojë edhe goditjen e dytë, këtë herë në mbrojtje.

Sipas “Sky Sports”, Nathan Ake po kryen vizitat mjekësore. Mbrojtësi i  Bournemouth, i rritur te Chelsea, do të kryejë të gjitha provat fizike sot. Pritet që hedhë firmën mbi kontratë nëse mjekët do të japin “ok”: klubi i Bournemouth pritet të arkëtojë rreth 41 milionë paund, pra 46 mln sterlina.

Chelsea could move to re-sign Nathan Ake if Frank Lampard wants ...

Chelsea nuk besoi te djaloshi dhe e shiti për 22.8 milion euro 3 vite më parë, pasi e huazoi në disa skuadra. Ake është holandez, 25 vjeç dhe luan në të dy krahet e qendrës së mbrojtjes.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit