E bujshme në Gjermani, skuadra e kategorisë së dytë turpëron Dortmund-in (Video)

18 Janar 2022
22:38
Denis Hakanaj

Rezultat i bujshëm në Gjermani.

St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borussia Dortmund nga Kupa e Gkermanisë.

Në fakt, ndeshja e vlefshme për 1/8-at në Millerntor-Stadion është mbyllur 2-1 në favor të vendasve.

Amenyido ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 4-t dhe autogoli i Witsel (40′) ka dyfishuar avantazhin e St Pauli-t. Haaland ka ngushtuar diferencat në minutën e 58-të me një penallti, por verdhezinjtë nuk kanë arritur të shmangin eliminimin.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit