E FUNDIT | Barcelona tenton yllin e Serie A, oferta qesharake! Por fshihet një pakt

back button
30 Janar 2023
23:42
Telesport

Në Spanjë raportohet se Barcelona do t’i kërkojë Fiorentinës Sofyan Amrabat në një huazim gjashtë mujor pa detyrim blerje, kushte me të cilat vjollcet e Serie A nuk do të pranojë. Mesfushori ka qenë në qendër të vëmendjes që kur shkëlqeu për Marokun në Kupën e Botës 2022 në Katar, duke e çuar në gjysmëfinale.

Sidoqoftë, Liverpool, Atletico Madrid, Tottenham Hotspur dhe të tjerët u refuzuan të gjithë, pasi Fiorentina nuk ka ndërmend të shesë. Me një çmim mbi 30 milionë euro, prandaj duket shumë e pamundur që skuadra e Serisë A të pranojë humbjen e Amrabatit në formë huazimi.

Nëse raportet janë të sakta se Barcelona nuk po ofron as një detyrim për të blerë, atëherë kjo e bën edhe më të pamundur. Presidenti i Fiorentinës, Rocco Commisso tashmë është nën presionin e tifozëve për mos investimin e mjaftueshëm në skuadër dhe nuk do të linte një nga lojtarët e tyre yje të largohej në 24 orët e fundit të afatit kalimtar të janarit.

Barcelona do te tentoje deri neser dhe mund te provoje te perdore nje formule te fshehte, nje pakt per ta blere ne vere kur te lirohet merkato dhe kur te kete mundesi ekonomike pasi sot me rregullat e La Liga, fair play financiar i kampionatit spanjolle, ka vetem mundesi manovrimi ne 2-3 mln euro…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit